١٤٠٣/٠٢/٢١ ٩:٠٣ ب ظ
کد خبر : ١٠٣٦٦٨
خونی تازه در رگ مگاپروژه صنعت نفت جریان یافت،
کنسرسیوم پروژه فشارافزایی میدان گازی پارس جنوبی تشکیل شد
تفاهم نامه خدمات و فعاليت های پروژه فشار افزايی ميدان گازی پارس جنوبی ميان شركت تاسيسات دريايی، شرکت OTC، شرکت پارس کیهان و تاپکو امضا شد.
به گزارش بازار انرژی از روابط عمومي شركت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي ايران، در سومين روز برگزاري بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي تفاهم نامه همكاري انجام خدمات و فعاليت هاي پروژه هاي فشار افزايي ميدان مشترك پارس جنوبي ميان شركت تاسيسات دريايي، شرکت OTC، شرکت پارس کیهان و تاپکو به امضا رسيد.
در مراسم امضاي اين تفاهم نامه، امير رضا داستان نريمان سرپرست بازاريابي شركت تاسيسات دريايي گفت: به دليل مشكلات و اهميت موضوع ناترازي گاز در کشور، تصميم بر اجرای پروژه فشار افزايي توسط كنسرسيومي متشکل از شركت هاي مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی، پارس كيهان، تاپكو و OTC گرفته شد.
وي افزود: طبق جلساتي كه با شركت هاي همكار برگزار شد، مسايل فني مورد بررسي قرارگرفت تا مشاركت مربوطه در اين زمينه صورت بگيرد.
به گفته وي اين کنسرسیوم بر اساس شرح کار پروژه فشار افزایی و انجام فعالیت های مرتبط با آن تعريف شده است.
وي به توانايي و ظرفيت هاي شركت تاسيسات دريايي در يارد خرمشهر و ناوگان مجهز و ظرفيت هاي بالا در عمليات نصب سكوهاي دريايي اين شركت اشاره كرد و گفت: شركت پارس كيهان نيز به دليل ظرفيت و توانمندي در پروژه هاي نفت و گاز كشور، شركت تاپكو در ساخت تجهيزات و توربو كمپرسور و شركت OTC در مهندسی و ساخت کمپرسورها و توربین های مورد نیاز در پروژه فشار افزایی به این کنسرسیوم وارد شدند.
لازم به يادآوري است؛ تفاهم نامه همكاري با موضوع انجام خدمات و فعالیت های پروژه های فشار افزایی در ارتباط با ساخت سازه های دریایی، تجهیزات دوار و کلیه کارهای موضوع این پروژه در قالب EPCI با حضور شركت های مهندسی و ساخت تاسيسات دريايي به مديرعاملي دكتر حسين شيوا، شهرام الوندي مديرعامل تاپكو، شاهرخ شيوايي مديرعامل پارس كيهان و مسعود عارف پور مديرعامل شركت OTC در سومين روز بيست و هشتمين نمايشگاه بين المللي صنغت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي در غرفه شرکت تاسيسات دريايي به امضا رسيد.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :