١٤٠٣/٠٣/١٦ ٨:٤٤ ق ظ
کد خبر : ١٠٣٦٨٩
مدیرعامل توانیر گفت:
کاهش ۱۰ درصدی در مصرف برق «خودرو» جایزه دارد
مدیرعامل توانیر گفت: مشترکان صنعت برق امسال اگر ۱۰ درصد مصرف خود را مدیریت کنند از جوایزی مثل «خودرو» برخوردار می‌شوند.
به گزارش بازار انرژی از توانیر، مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) ، افزود: امسال مشترکانی که رعایت کنند، علاوه بر قبض رایگان از جوایز متعدد دیگری به‌قیدقرعه برخوردار خواهند شد.
وی به همکاری خوب مردم در ۲ سال گذشته با صنعت برق اشاره کرد و گفت: ۴۰ درصد مشترکان از پاداش برخوردار شدند و یک‌سوم نیز از قبض برق رایگان برخوردار شدند.
مدیرعامل توانیر ادامه‌داد: امسال با در نظر گرفتن جوایز علاوه بر پاداش‌های سال گذشته انتظار مشارکت بیشتر مردم در برنامه‌های مدیریت مصرف را داریم.
رجبی مشهدی از اختصاص ۳۰۰ خودرو مثل دنا و تارا برای مشترکانی که صرفه‌جویی کنند خبر داد و گفت: علاوه بر اینها لوازم‌خانگی برقی کم‌مصرف و لوازم دیجیتال نیز جزو این جوایز است.
ساعت اداری تغییر می‌کند
وی در ادامه بیان‌داشت: امسال هم بر اساس مصوبه هیات وزیران ساعت کاری از نیمه خردادماه تا نیمه شهریور تغییر خواهد کرد.
مدیرعامل توانیر افزود: این ساعت از ۶ صبح تا ۱۳ خواهد بود و سبب خواهد شد تا به میزان یک‌هزار و ۵۰۰ مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم.
رجبی مشهدی در باره علت خاتمه ساعت کار از ساعت ۱۳ گفت: ساعت ۱۳ اوج مصرف بار شبکه است؛ بنابراین تعطیل‌شدن بخش اداری و خاموش‌کردن وسایل سرمایشی بسیار کمک خواهد کرد.
وی میزان ناترازی برق در سال‌های گذشته را بین ۱۴ تا ۱۵ هزار مگاوات دانست و ادامه داد: امسال با اقدام‌های انجام شده این رقم به ۱۰ هزار مگاوات کاهش‌یافته است.
مدیرعامل توانیر به‌اضافه شدن ۹ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اشاره کرد که سبب کاهش ناترازی منجر شده است.
رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: روند رشد مصرف بسیار شتابان است براین‌اساس بهینه‌سازی مصرف ضروری است.
وی ادامه داد: روز گذشته میزان مصرف ۶۸ هزار مگاوات با رشد ۱۰ درصدی بود که رشد بالایی است و انتظار می‌رود با مشارکت مردم برق پایدار تأمین می‌شود.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :