١٤٠٣/٠٢/١٧ ٢:١٧ ب ظ
کد خبر : ١٠٣٦٥٨
از سوی مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارسیان مپنا،
برنامه‌های راهبردی شرکت پتروشیمی پارسیان مپنا تشریح شد/ تمرکز بر تکمیل زنجیره ارزش
رسول اشرف زاده با تشریح برنامه‌های راهبردی شرکت گفت: این شرکت در حال تدوین طرح جامع اجرای چند طرح‌ پایین‌دستی برای تکمیل زنجیره ارزش متانول است.
به گزارش بازار انرژی از روابط‌عمومی گروه مپنا، رسول اشرف‌زاده در تشریح برنامه‌های راهبردی این شرکت اظهار کرد: شرکت پتروشیمی پارسیان مپنا به‌منظور تحقق اهداف برنامه‌ریزی شده برنامه‌های کوتاه‌مدت در افق 1405، برنامه‌های بلندمدت در افق 1410 و مشارکت با هلدینگ‌های صنعت پتروشیمی را در دستور کار دارد.
وی طرح های تولید بایو اتانول و DDGS  متیل آمین و دی متیل فرمامید را از برنامه‌های کوتاه‌مدت در افق 1405 شرکت پتروشیمی پارسیان مپنا عنوان کرد و افزود:بایواتانول با ظرفیت تولید سالانه 99 میلیون لیتر بایواتانول و 85 هزار تن DDGS با سرمایه‌گذاری 110 میلیون یورو در مدت سه سال اجرا می‌شود.
به گفته مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارسیان مپنا، بایو اتانول تولید سوخت سبز از ضایعات غلات به‌عنوان محصولی پاک برای حفظ محیط‌زیست است که جایگزین افزودنی‌های شیمیایی بنزین و کاهش چشمگیر آلایندگی آن می‌شود.
اشرف‌زاده ادامه داد: اجرای طرح تولید متیل آمین و دی متیل فرمامید با سرمایه‌گذاری 100 میلیون دلار برای مدت 3 سال نیز از دیگر برنامه‌های کوتاه‌مدت شرکت است که ظرفیت تولید سالانه 100 هزار تن دی متیل فرمامید، 10 هزار تن مونومتیل آمین و 10 هزار تن تری‌متیل‌آمین را خواهد داشت.
وی به پیش‌بینی افزایش ناترازی گاز طبیعی کشور در سال‌های آتی اشاره و تصریح کرد: این شرکت با هماهنگی مدیریت برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی و بر اساس «فهرست اولویت‌بندی اجرای طرح‌های زنجیره ارزش» در حال تدوین طرح جامع اجرای چند طرح‌ پایین‌دستی در افق 1410 برای تکمیل زنجیره ارزش متانول به‌جای طرح‌های GTPO (گاز به پلی‌پروپیلن) و MTO  (متانول به الفین) در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان است
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارسیان مپنا با بیان اینکه طرح‌های پایین‌دستی اسید استیک، اتانول سنتزی، اسید فرمیک، MTG (تولید بنزین از متانول) و پلی استال در برنامه بلندمدت شرکت قرار دارند، گفت: حجم سرمایه‌گذاری پایین، بازدهی بالا و استفاده از متانول و محصولات واسط زنجیره ارزش به‌جای گاز طبیعی به‌عنوان خوراک از ویژگی‌های این طرح‌هاست.

پیاده‌سازی راهبرد تنوع‌بخشی به کسب‌وکار
 اشرف‌زاده همچنین بر تدوین برنامه راهبردی به‌منظور مشارکت با هلدینگ‌های صنعت پتروشیمی و بخش خصوصی برای اجرای طرح‌های پایین‌دست و زودبازده با حجم سرمایه‌گذاری پایین و استفاده از توان تجهیزات ساخت داخل شرکت‌های زیرمجموعه گروه مپنا تأکید کرد.
وی با اشاره به اینکه این طرح‌ها در ادامه پیاده‌سازی راهبرد تنوع‌بخشی به کسب‌وکار و محصولات گروه مپنا انجام می‌شود، اظهار کرد: اجرای این طرح‌ها به توسعه حضور گروه مپنا در بخشی از صنعت پایین‌دستی پتروشیمی افزون بر حضور این گروه در بخش بالادستی صنعت نفت و گاز منجر می‌شود.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی پارسیان مپنا تصریح کرد: باتوجه‌به گستردگی صنعت پتروشیمی در ابعاد مالی، فناورانه، تجهیزاتی و پیمانکاری، گروه مپنا با احداث و بهره‌برداری از این واحدها افزون بر ورود به عرصه تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی و فروش مستقیم محصول در داخل و خارج کشور، نقش پررنگ‌تری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایفا خواهد کرد.
اشرف‌زاده تأکید کرد: تلاش گروه مپنا برای ارائه برنامه جامع و راهبردی به‌منظور سرعت‌بخشیدن به اجرای مأموریت‌هاست که در این مسیر بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در دستور کار است.
وی یادآور شد: گروه مپنا به‌عنوان شرکت پیشران اقتصاد کشور به مشابه قطاری در مسیر حرکت به سمت آینده‌ای درخشان به‌منظور نقش‌آفرینی بیشتر در اقتصاد نفت، گاز و پتروشیمی است .
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :