١٤٠٢/١١/٠٥ ١:٤٧ ب ظ
کد خبر : ٩٣٥٩٩
در شرکت "پویاک" تحقق یافت،
داخلی‌سازی ۱۰۰درصدی دانش تولید کنتورهای هوشمند آب
کنتورهای هوشمند الکترومغناطیس و آلتراسونیک آب در ایران در شرکت پویاک در حال تولید است و این شرکت یکی از بزرگترین مجموعه تولید این کنتورها را در نیشابور ایجاد کرده‌ است.
به گزارش خبرنگار بازار انرژی، سعید ملائی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فناور "سنجش ابزار پویای آینده با نام تجاری پویاک، در حاشیه بازدید معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از ظرفیت‌های تولید کنتور هوشمند آب در حاشیه نوزدهمین دوره نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنتورهای هوشمند الکترومغناطیس و آلتراسونیک آب در ایران در حال تولید است و ما یکی از بزرگترین مجموعه تولید این کنتورها را در نیشابور ایجاد کرده‌ایم.
وی افزود: در حوزه کنتورهای هوشمند، اولین چالش این است که این توانمندی ملی اطلاع رسانی نشده و شناخته شده نیست؛ دومین چالش نیز عدم اعتماد برخی کارفرمایان به تولیدات داخلی است.
 مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان خاطرنشان کرد: دانش تولید کنتورهای هوشمند آب به صورت 100درصد داخلی‌سازی شده و تجهیزات تولید این کنتورها نیز در داخل کشور ساخته می‌شود.
وی ادامه داد: کنتور هوشمند آب تولید ایران، نسبت به نمونه خارجی، هم قیمتی ارزان‌تر دارد، هم کیفیتی مشابه به نمونه های خارجی دارد و هم خدمات پس از فروش آن با نمونه‌های خارجی قابل مقایسه نیست.
ملائی با بیان اینکه تمام نیاز تولید کنتور کشور به وسیله کنتور های داخلی قابل برآورده شدن است، گفت: سالانه 30 تا 40 هزار دستگاه ظرفیت تولید کنتور هوشمند الکترومغناطیسی داریم و در صورت نیاز می‌توانیم این ظرفیت را افزایش دهیم.
وی افزود: تاکنون 22 هزار دستگاه کنتور هوشمند الکترومغناطیسی تولیدی ما در سطح کشور نصب شده است و با موفقیت در مدار بهره برداری قرار دارند.
مدیرعامل شرکت پویاک تصریح کرد: این کنتورها که مناسب نصب بر روی چاه‌های کشاورزی است، در صورت هر نوع دستکاری، سیگنال‌هایی به مرکز کنترل ارسال می‌کند و هر نوع برداشت غیرمجاز توسط این کنتورها قابلیت رصد دارد.
وی ادامه داد: کنتورهای هوشمند خانگی بر مبنای تکنولوژی فراصوت کار می‌کنند به طوری که با ارسال سینگنال  های صوتی، دبی را محاسبه می‌کنند.
ملائی خاطرنشان کرد: قرارداد تأمین بالغ بر 2000 دستگاه در یکی از استان ها به امضا رسیده و در حال مذاکره برای نصب این کنتورهای جدید در سایر نقاط کشور هستیم.
وی افزود: کنتورهای قدیمی که عملکردی مکانیکی دارند، خرابی بیشتری داشته‌اند اما کنتورهای هوشمند جدید، قطعه مکانیکی ندارند و با سیگنال‌ها محاسبات را انجام می‌دهند؛ در این حالت هم  احتمال خرابی بسیار پایین است و هم دقت اندازه‌گیری آنها نسبت به نمونه‌های قدیمی، بسیار بیشتر است و از راه دور نیز قابلیت خوانش و کنترل دارند.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :