١٤٠٢/١١/١٤ ٤:٥٠ ب ظ
کد خبر : ٩٣٦٠٥
عالی‌ترین تندیس هشتمین جایزه مسئولیت اجتماعی به انرژی پاسارگاد رسید
در هشتمین کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی و هشتمین جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت که طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه دهم و یازدهم بهمن برگزار شد، گروه گسترش انرژی پاسارگاد، تندیس زرین هشتمین جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت (MSR) را از انجمن مدیریت ایران دریافت کرد
به گزارش بازار انرژی از روابط عمومی گروه گسترش انرژی پاسارگاد، در این مراسم که توسط انجمن مدیریت ایران با همکاری دانشگاه خاتم برگزار شد، دکتر مجید قاسمی دبیرکل انجمن مدیریت ایران در سخنانی ضرورت‌ها و تعاریف فرهنگ پایداری در سازمان‌ها از جنبه‌های مختلف را تشریح کرد و گفت: فرهنگ پایداری شامل پیوند دو مفهوم پایداری و فرهنگ سازمانی است. پایداری طیف کاملی از ابتکارات طراحی شده برای بهبود ارزش بلندمدت یک سازمان، ذینفعان سازمان، جامعه و محیط زیست است و فرهنگ سازمانی هم به طور مستقیم از ارزش‌های مشترک سازمان سرچشمه می‌گیرد.
دکتر قاسمی همچنین به شاخص‌های عملکرد گروه انرژی پاسارگاد از منظر پایداری پرداخت و گفت: برای اولین بار یک شرکت ایرانی، یک میدان نفتی پیچیده یعنی میدان نفتی سپهر و جفیر را با کمترین هزینه نسبت به شرکت‌های خارجی، توسعه داد تا تولید نفت کشور افزایش یابد. بیش از 4 درصد برق کشور توسط این شرکت تامین می‌شود. کمبود آب آشامیدنی در قشم توسط نیروگاه پاسارگاد قشم جبران شد. اولین نیروگاه خورشیدی پیشرفته را در دامغان راه‌اندازی کرده و احداث 1500 مگاوات از 4500 مگاوات نیروگاه خورشیدی که قرارداد آن به تازگی منعقد شده، سهم گروه گسترش انرژی پاسارگاد است که احداث این نیروگاه‌ها نقش مهمی در حفظ محیط زیست دارد. همه اینها نمودهای فرهنگ پایداری و نگاه مسئولانه به جامعه است.
دکتر آذر صائمیان، دبیر جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت نیز رشد و توسعه گروه انرژی پاسارگاد در حوزه مسئولیت اجتماعی را چشمگیر دانست و افزود: مسئولیت اجتماعی فقط اقدامات بشر دوستانه نیست و مهمترین بخش آن اقدامات اقتصادی و زیربنایی است که گروه انرژی پاسارگاد در سال گذشته اقدامات شاخصی را در این حوزه انجام داده است.


در ادامه مهندس علیرضا صادق‌آبادی، مدیرعامل گروه گسترش انرژی پاسارگاد، بخشی از عملکرد گروه در حوزه مسئولیت اجتماعی و پایداری را تشریح کرد و با اشاره به عملکرد گروه در جزیره قشم گفت: در مدت کمتر از شش ماه در جزیره قشم مجهزترین مدرسه را احداث و در مهر 1401 افتتاح کردیم و بیش از 500 دانش آموز در دو شیفت در این مدرسه در حال تحصیل هستند. با وجود امکان فروش ارزی و نقدی آب شیرین نیروگاه پاسارگاد قشم به کشتی‌هایی که در اسکله پاسارگاد قشم بارگیری می‌کردند، وقتی اعضای هیات مدیره گروه گسترش انرژی پاسارگاد متوجه شدند روستاهای اطراف ما در قشم متاسفانه کمتر از یک روز در هفته آب آشامیدنی لوله کشی دارند، بدون در نظر گرفتن منفعت مالی، تصمیم گرفتند آب را به جای فروش ارزی، از طریق آبفا در اختیار ساکنان روستاهای اطراف قرار دهیم و هم‌اکنون روزی 5 هزار متر مکعب آب شیرین روستاهای اطراف توسط این شرکت تامین می‌شود.
وی به احداث هنرستان پاسارگاد هویزه در مجاورت میدان نفتی سپهر و جفیر در مدت زمان کوتاه و احداث دارالفنون اردبیل اشاره کرد و گفت: در زمان افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی 1500 مگاواتی ارومیه در سال گذشته، متوجه پایین بودن سرانه آموزشی در استان اردبیل شدیم. به همین دلیل گروه گسترش انرژی پاسارگاد با منابع مالی بانک پاسارگاد بزرگترین مدرسه ایران را مشابه دارالفنونی که امیرکبیر ساخته بود، در دو بخش دخترانه و پسرانه احداث کرد.
مدیرعامل گروه انرژی پاسارگاد به موضوع ناترازی در بخش انرژی و ضرورت توجه به مسائل زیست محیطی در حوزه پایداری و مسئولیت اجتماعی اشاره کرد و گفت: در همین راستا احداث 1500 مگاوات نیروگاه خورشیدی در 24 ساختگاه در دستور کار قرار گرفت که علاوه‌ بر آنکه از توجیه مالی و اقتصادی برخوردار است، تاثیرات غیرمستقیم زیادی در صرفه‌جویی در مصرف انرژی دارد.
در این مراسم، مهندس سیدحسین قوامی، مدیر ارتباطات و توسعه برند گروه گسترش انرژی پاسارگاد نیز توضیحاتی درباره بازنگری استراتژی‌های سازمانی شرکت در چشم‌انداز و ماموریت شرکت با تاکید بر موضوع پایداری ارائه داد و اعلام کرد که موضوع پایداری در گروه انرژی پاسارگاد به یک "فرهنگ" تبدیل شده است.
وی در پنلی با عنوان «ارائه تجربه در حوزه مسئولیت اجتماعی» که تنها پنل ارائه شده در مراسم اختتامیه هشتمین جایزه مسئولیت اجتماعی مدیریت بود، گزارشی از اقدامات انجام شده سال گذشته در حوزه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی گروه انرژی پاسارگاد ارائه داد.
خاتمه بخش این مراسم، اهدای جوایز در سه سطح گواهینامه، تقدیرنامه و تندیس بود که عالی‌ترین سطح جایزه مسئولیت اجتماعی که تندیس زرین بود در میان شرکت‌های حاضر در جایزه شامل شرکت‌های اکتشاف و تولید، معدنی، فولادی، مالی، فناوری، سلامت محور و... به گروه انرژی پاسارگاد تعلق گرفت.
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :