١٤٠٢/١١/١٧ ١١:٣٤ ق ظ
کد خبر : ٩٣٦٠٩
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران گفت :
صرفه‌جویی 16/5 میلیون یورویی ساخت داخل در قطعات نیروگاهی
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به اینکه کشورمان هیچگونه وابستگی به خارج از کشور برای تعمیرات نیروگاه‌های حرارتی ندارد، گفت: تلاش متخصصان داخلی موجب شده تا ایران به عنوان کشوری برتر در خاورمیانه در زمینه تعمیرات این نیروگاه‌ها شناخته شود.
به گزارش بازار انرژی، مسعود مرادی مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران با اشاره به اینکه در چند سال اخیر مجموعه تعمیرات نیروگاهی ایران حرکت فزاینده‌ای در رفع کامل وابستگی و خودکفایی ساخت قطعات و بازسازی تجهیزات نیروگاهی برداشته است، اظهار کرد: دانش ساخت داخل صنعت نیروگاهی در کشور به عالی‌ترین حد ممکن خود رسیده و ایران به جمع پنج کشور دارنده فناوری ساخت قطعات نیروگاهی پیوسته است.
وی به موفقیت متخصصان صنعت برق ایران در تعمیرات توربین‌های نیروگاهی کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: در مدت زمان فعالیت دولت سیزدهم ساخت داخل 37 هزار قطعه مورد نیاز نیروگاه‌ها توسط این شرکت موجب جلوگیری از خروج16/5میلیون یورو ارز از کشور شده است.
مرادی با اشاره به صادرات قطعات نیروگاهی به کشورهای منطقه، ادامه داد: کارکنان این شرکت از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون براساس دانش فنی ایرانی و بهره‌مندی از پارامترهای مهندسی مجدد موفق به ساخت بار اول پره‌های توربین ردیف 29 و27 واحد 315 مگاواتی بخار، پره های ردیف 11و12 واحد 120 مگاواتی بخار، پره‌های ثابت و متحرک کورتیس واحد 320 مگاواتی و دیسک کمپرسور کلاس f5 شده‌اند.
مدیرعامل شرکت تعمیرات نیروگاهی ایران افزود: ساخت پره‌های توربین فریم F9 وساخت و عملیاتی کردن استاب شفت کلاس‌های  f9،f5 و ساخت بیش از 30 نوع از این تجهیزات مهم وحساس از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط شرکت تعمیرات نیروگاهی طی این بازه زمانی بوده است.
مرادی خاطرنشان کرد: پایداری و تولید مستمر انرژی برق نیازمند رشد و پیشرفت همه جانبه و متوازن صنعت برق است و در این راستا رفع چالش‌های مهندسی، تعمیرات تخصصی و فوق‌تخصصی، سرویس فنی و همچنین بومی‌سازی و ساخت داخل تجهیزات با توجه به کهولت و قدمت نیروگاه‌های کشور و تحریم های ظالمانه ضروری است که خوشبختانه در دولت سیزدهم این مهم مورد توجه جدی قرار گرفته است.
 
برچسب ها
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :